Donmuş Oda Kapıları

Büyük çoğunlukla gıda sektöründe ve diğer sektörlerin de (sağlık, kimya vs.) donmuş muhafaza olarak koşullandırılmış depo alanlarının geçiş kapıları olarak kullanılmaktadır. İlgili ürünlerin işleme ve saklama koşulları gereği olarak -80C° derecelere kadar soğutulmuş bu alanların geçiş kapıları, üretim prosesine göre faklı nitelik ve özellikler gerektirebilir.

Bu kapı sınıfında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ısı köprülerinin hassasiyetle kırılmış olmasıdır. Zira, donmuş muhafaza alanı iç ve dış sıcaklıkları arasındaki farkın yüksektir. Enerji verimliliği açısından kritik tasarım detaylarına sahip olması gereken bu tür kapıların üretim ve montajındaki hatalar yüksek soğutma maliyetlerine neden olmaktadır.

Zeminde, kanatta veya kasa üzerinde buzlanma sorununu çözebilmek için özel çözümler sunulmaktadır.

Kapı net geçiş ölçüleri, kanat açılma nitelikleri (sağa, sola, yukarıya), kanat çalışma prensibi (menteşeli, sürgülü, katlanır), mevcut taşıma sistemleri (monoray, konveyör) gibi üretim tesisinin nitelik ve ihtiyaçlarına göre çözümler üretilmektedir. Kanat ve kasa özellikleri ve alternatifleri ile tercihe bağlı olarak uygulanabilen aksesuarlar ile kullanıcı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan kapılar üretilebilmektedir.