PFI’DEN BİR YENİLİK DAHA

Yıllardır soğuk oda sektöründe uzmanlaşmış bir firma olarak, buradaki uzmanlığımızı artık endüstriyel kapılara da taşımaya karar verdik. Türkiye’de üretim yapmaya başladığımız günden itibaren  tüm Ar-Ge çalışmalarımızı müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre şekillendirdik. Ekibimizin yüksek nitelikteki teknik bilgisini ve sektörün eksiklerini birleştirip, ürünlerimizi, İtalyan bir firmadan know-how satın alarak tamamladık. Bu yıl düzenlenen Chillventa 2016 Almanya ve ColdChain Expo Eurasia 2016 İstanbul  fuarlarında yeni hızlı sarmal branda kapılarımızın lansmanını yaptık.

Bu zamana kadar, hızlı sarmal branda kapılar ve yukarı katlanır branda kapılar bizim için tamamlayıcı ürünlerdi. PFI olarak temel amacımız, müşterilerimizi doğru yönlendirmek ve doğru satın alma yapmalarını sağlamaktır. Bu yüzden müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz edebilmek için belli başlı iş ortaklarımızla, kullandıkları ürünlerin sorunları üzerine görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sonucunda ürünlerde karşılaştıkları problemleri çözmek üzerine Ar-ge çalışmaları yaptık. Yaptığımız görüşmelerde karşımıza en büyük sorun olarak, yaşanan kazalar sonrası kapının tamiri ve tekrar kullanıma hazırlanması çıktı. Bu yüzden ürünlerimize kendini tamir etme özelliği ekledik. Bu sayede olası kazalar sonucunda kanalından çıkan branda kapıyı tamir etmek için yapmanız gereken tek şey, kapının açma tuşuna basmak. Kapı açıldığında branda tekrar rayına girer ve bir sonraki kullanımda sorunsuz şekilde çalışır. Hızlı sarmal kapılarımızda  dünyaca ünlü Alman menşeili GFA motoru kullandık. Ayrıca, yine İtalyan bir otomasyon firması ile işbirliği ile alternatif sistemin denemeleri de tamamlandı. Contalarımızın altındaki pinomatik sensör sayesinde güvenli bir şekilde kapıları kullanma imkânınız bulunmaktadır. Ayıca perde fotocell opsiyonumuz da mevcuttur. En çok yaşanan sorunlardan biri de sarmal kapıların çalışma aralığında çalışmayıp, fazla sarım yapmasıydı. Bu sorunun önüne geçmek için inventörlü motor kullandık. Tüm bu özellikler kullanıcıya hem zaman kazandıracak hem de servis taleplerini azaltacaktır.

2017 yılı içerisinde ürün gamımıza standart özelliklerdeki kapıları ve izolasyonlu sarmal kapıları eklemeyi planlıyoruz. Bununla ilgili Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

Bunlar dışında İtalya’dan gelen yeni makinelerimiz sayesinde, ürün gamımıza, kendi üretimimiz olan hijyen profillerini ekledik. Alüminyum ve PVC seçenekleriyle müşterilerimize kapıların yanında hijyen profilleri de sunmaktayız.